نصب سیمیلاتور سنگنوردی

نصب سیمیلاتور سنگنوردی

سیمولاتور سنگ نوردی (simulator board , hang board , training board نه سیــــمیـــــــلاتور) وسیله خوبی برای تقویت عضلات محور شانه ، دستان و انگشتان دست هست که کما بیش همه سنگ نوردها حداقل تو سالن های سنگ نوردی از انواع مختلف اون استفاده کردیم .


در دوره های مختلفی از ایام سال گاهی نیاز به تمرین تو خونه پیدا می کنیم  . میله بارفیکس ، سیمولاتور و چند تا گیره می تونه کار رو راه بندازه . در ادامه نحوه نصب یک مدل سبک سیمولاتور رو نشون دادم .

وسایل مورد نیاز :

۱- دری که بالاش تیغه آجری یا فایبر گلاس ساختمانی باشه نه شیشه و …

۲- سیمولاتور

۳- دو قطعه تخته فشرده (سه لای یا ام دی اف) متناسب با اندازه سیمولاتور

۴- یک شاخه پیچ متری ۸ یا ۶ با شیش عدد مهره و واشر مناسب

۵- دریل با مته بلند (دریل چکشی با مته ۱۷ یا ۲۱ سانت جواب میده)

انتخاب مدل سیمیلاتور ارتباط مستقیم به ابعاد و استحکام جایی که میخوای نصبش کنی داره و بعد سلیقه شما . خوب من سیمولاتوری رو که در عکس می بینید انتخاب کردم که به نظرم خیلی ارزون ، سبک و جالبه . تو خونه دنبال دری با وضعیت مقابل باید بگردید . یعنی بالای در یک تیغه باشه . قطر این تیغه در خونه ما نزدیک ۱۰ سانتیمتره .


با قرار دادن سیمولاتور روی تخته ها ، الگوی سوراخ کاری را در می آوریم و تخته ها را سوراخ می کنیم . خود این تخته ها نقش الگوی سوراخ روی دیوار را ایفا میکنند . محل سوراخ ها را علامت زده و شروع به سوراخ کاری میکنیم . حین سوراخکاری در مرحله ای که مته نزدیک خروج از دیوار است فشار کمتری به دریل وارد کنید تا گچ دیوار از هم نپاشد . می توانید با همکاری یک نفر که لوله جارو برقی را زیر محل سوراخ کاری می گیرد از ریختن خاک روی فرش و … جلوگیری کنید

 

محل سوراخ ها روی دیوار

یک شاخه پیچ یک متری برای کار ما کافی است . باید طوری پیچ را ببرید که رزوه در دو سر هر قطعه به هم نخورد . در غیر این صورت مهره بسته نخواهد شد .

حالا نوبت بستن است . مهره و واشر را سمت سیمولاتور ثابت می کنیم که از پشت سفت کنیم . سمیلاتور ، تخته جلویی و پیچ را سرجایش روی دیوار می گذاریم . تخته پشتی را نصب کرده و مهره ها رو مرحله به مرحله و با هم سفت می کنیم .

سیمولاتور از نمای پایینی

سیمولاتور نصب شده از نمای پایینی

سیمولاتور از نمای پشتی

سیمولاتور نصب شده از نمای پشتی

ترکیب میل بارفیکس و سیمولاتور

ترکیب فرخنده میل بارفیکس و سیمولاتور

  توجه کنید که ورزش ورزشه ، منظورم چیه ؟ یعنی گرم کردن و سرد کردن و … واجبه . سر راه حال به اتاق خواب یا … بخوای بپری به سر و کله سیمولاتور آخر کارت به آسیب ختم میشه . این مدت که در مورد آسیب خودم تحقیق می کنم متوجه شدم آسیبهای بافت نرم خیلی بدتر از آسیب هایی مثل شکستگی و … هستش . 

  ضمنا بهتره بعد یکی  دو روز آویزون شدن ، سعی کنید با برنامه جلو برید . حتما شاهد نتایج خوب و پیشرفت در صعود خواهید بود .


 
 

 
 

شنبه 16 شهريور 1398

تعداد بازدید : 1859 بازدید

تماس با ما

از اطلاعات زیر جهت تماس با ما استفاده نمایید .

آدرس :

تجریش ، ابتدای شریعتی ، ک محمودی ، بن بست اسکویی ، سالن سنگنوردی فدک

ایمیل :

name@fadakgym.ir